ساعت: ۱۳:۵۵ منتشر شده در مورخ: بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 9942
3
نامزد حزب راست افراطی فرانسه وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات با سفر مستقیم به مقر اتحادیه اروپا حقوق از دست رفته فرانسه را بازخواهد گرفت.

به گزارش سناباد نیوز، به نقل از یورونیوز، مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی «جبهه ملی» همزمان با آغاز کمپین انتخاباتی خود بیش از هر چیز بر لزوم حفظ اصول فرانسوی و بازگرداندن حقوق کشور تاکید کرد.

او وعده داد که درصورت به قدرت رسیدن مستقیما به بروکسل خواهد رفت و حقوق از دست رفته فرانسه را طلب خواهد کرد.

فلوریون فیلیپو، معاون رهبر حزب جبهه ملی در پاسخ به خبرنگار یورونیوز درباره اینکه خانم لوپن در بروکسل چه خواهد گفت، اینگونه توضیح داد: «او با توجه به حمایت مردمی که دارد، می گوید که خواهان بازگرداندن حقوق بزرگی که اتحادیه اروپا از ما دزدیده است. حقوق واحد پولی، مالی، مرزی و قانونگذاری و تمامی آن مواردی که قوانین فرانسوی بر قوانین اروپایی مقدم بوده است.

در صورتی که بروکسل با برگرداندن این حقوق موافقت کند ما تغییراتی کلی انجام خواهیم داد و در پی آن در همه پرسی که برگزار خواهد شد ما نیز می گوییم که در اتحادیه می مانیم زیرا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از حقوق بالاتری برخورداریم. زیرا با اروپایی مواجه خواهیم بود که ملت ها در حفظ حقوق خود آزاد هستند. اما در صورتی که بروکسل با ما موافقت نکند ما نیز در همه پرسی “نه” خواهیم گفت و اتحادیه اروپا را ترک می کنیم.»

مارین لوپن پیش تر گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات، زمینه خروج فرانسه از اتحادیه اروپا را فراهم خواهد کرد و همه پرسی همچون آنچه در بریتانیا صورت گرفت در فرانسه ترتیب خواهد داد.

یکی از هواداران لوپن می گوید: «فرانسه هم باید همان کاری را بکند که بریتانیا انجام داد. حداقل در بحث واحد پولی یورو ما ضرر بسیاری کرده ایم زیرا در مقایسه با فرانک بسیار ضعیف تر بود. همچنین توافق شنگن نیز بسیار به ضرر ما بوده است.»

دیگری نیز معتقد است: «بریتانیا روبه جلو پیش می رود و به نظر می رسد از نظر اقتصادی نیز با بهبود مواجه باشد. انگلیسی ها خیلی خوب متوجه شدند، چه کار کنند.»

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات