ساعت: ۱۰:۳۲ منتشر شده در مورخ: خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 5743
دو سناریو در حمله اورلاندو:
2
حمله در اورلاندو می‌تواند داخلی بوده و نفرت مردم آمریکا را نشان دهد، اما واشنگتن که سعی در پنهان کردن این صورت از رویدادها دارد با علم به اینکه داعش بهترین گزینه برای اعلام مسئولیت این نوع حملات است، چنین سناریویی را در اخبار رسانه‌ها جای داده است.

2

به گزارش سرویس ترجمه سناباد نیوز، پلیس آمریکا اعلام کرد جوان ۲۹ ساله‌ای که به باشگاه همجنسگرایان آمریکا حمله کرده خود را مرتبط با گروه تروریستی داعش معرفی کرده است، اما معلوم نیست که آیا واقعاً این فرد تحت فرمان داعش کار می‌کرده است یا فقط برای شهرت و نفرت شخصی دست به چنین کاری زده است.

در این رابطه باید گفت که برای گروه تروریستی داعش فرقی نمی‌کند که چه کسی و کجا عملیات انجام می‌دهد و با آغوش باز مسئولیت هر اقدام تروریستی‌ای را می‌پذیرد.

حملات و کشتار در کشورها و مناطق دور هسته تبلیغاتی این گروه تروریستی در دو سال گذشته بوده است.

مسئول حمله اورلاندو شخصی به نام عمر متین بوده است که با تماس به پلیس آمریکا اعلام داشت با داعش همکاری می‌کند.

اگر بخواهیم طرف دیگر ماجرا را ببینیم باید به ترویج اسلام هراسی، فساد، فحشا و فشار اقتصادی‌ای که در ایالات متحده آمریکا رواج پیدا کرده است توجه کنیم. در اواسط سال ۲۰۱۵، یک زوج ساکن سن برنادو کالیفرنیا به نمایشگاهی که تصاویر حضرت محمد (ص) را در تگزاس به نمایش گذاشته بود حمله مسلحانه انجام دادند و بعدها از صفحه شبکه اجتماعی آن‌ها مشخص شد که خود را متحد داعش خوانده‌اند.

فساد، فحشا و فشار اقتصادی در آمریکا به حدی بالا رفته است که مردم را به جنون رفتاری کشانده است؛ به طوری که نفرت‌های شخصی از دولت و شرایط زندگی در این کشور مردم را به سوی خشونت سوق می‌دهد. حمله اخیر در اورلاندو هم می‌تواند داخلی بوده و نفرت مردم آمریکا را نشان دهد، اما واشنگتن که سعی در پنهان کردن این صورت از رویدادها دارد با علم به اینکه داعش بهترین گزینه برای اعلام مسئولیت این نوع حملات است، چنین سناریویی را در اخبار رسانه‌ها جای داده است.

البته سناریوی دیگری هم در اعلام داعش به عنوان مسئول حمله اورلاندو وجود دارد. این احتمال نیز می‌رود که دولتمردان آمریکا برای مداخله نظامی در سوریه و عراق چنین نمایشی را راه انداخته باشند و از یک حادثه داخلی که توسط مردم ناراضی آمریکا انجام شده است، بهترین بهره را برده و حضور ارتش و پیاده نظام آمریکا را در این دو کشور در جامعه بین‌الملل توجیه کند.

* رضا خزائیان مقدم

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات