ساعت: ۱۲:۵۰ منتشر شده در مورخ: بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 9933
المصدر نیوز لبنان خبر داد:
10
اکنون ارتش سوریه می‌تواند با قطع خطوط تأمین تروریست‌ها از دیر حافر و رقه، به آخرین خطوط دفاعی تروریست‌های داعش در تادف الباب حمله کند.

به گزارش سناباد نیوز، تروریست‌های داعش حمله گسترده‌ای به فرودگاهی در استان دیرالزور داشتند و درگیری شدیدی بین ارتش سوریه و تروریست‌ها روی داد.

تروریست‌های داعش این حمله را با خمپاره باران منطقه المقبر و پایگاه تعمیم در شمال فرودگاه دیرالزور آغاز کردند.

به گزارش المصدر نیوز لبنان، علی‌رغم حمله فشرده تروریست‌های داعش، آن‌ها نتوانستند به خطوط مقدم ارتش سوریه نفوذ کنند و در نتیجه مجبور به عقب‌نشینی شدند.

به گفته یک سرباز در دیرالزور، حمله تروریست‌ها به فرودگاه با همکاری ارتش سوریه و مبارزان بومی دفاع شد.

از طرف دیگر و در پاسخ به حمله تروریست‌ها به دیرالزور، نیروی هوایی روسیه چندین حمله علیه مواضع تروریست‌ها در دیرالزور انجام داد و اصلی‌ترین خطوط تأمین گروه تروریستی داعش از شهر موحسن را هدف قرار دادند.

در ادامه پیشروی‌های رزمندگان سوری، تمام مواضع داعش در جنوب الباب در مرحله شکست قرار گرفت؛ نیروهای ویژه تایگر ارتش سوریه توانستند تپه آیوشا در نزدیکی روستای آیوشا را تحت کنترل در بیاورند. تپه آیوشا از لحاظ استراتژیک بسیار مهم شمارده می‌شود به طوری که اکنون ارتش سوریه می‌تواند با قطع خطوط تأمین تروریست‌ها از دیر حافر و رقه، به آخرین خطوط دفاعی تروریست‌های داعش در تادف الباب حمله کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات