ساعت: ۱۴:۱۹ منتشر شده در مورخ: بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 9974
6
یکی از قاضیان برجسته چینی رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل حمله به قوه قضایه کشورش "گردن کلفتی" نامید که دشمن حاکمیت قانون است.

به گزارش سناباد نیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هی‌فان، یکی از قضات دادگاه عالی خلق چین طی اظهاراتی در رسانه‌ شخصی خود دراین‌باره نوشت، رئیس‌جمهوری که از قضات انتقاد می‌کند و به نوعی آن‌ها را می‌کشد، دشمن حاکمیت قانون است.

فان در ادامه گفت: درکشوری که ادعا می‌کند دموکراتیک‌ترین کشور جهان است و  بیشترین حاکمیت قانون را دارد چنین اقدامی تنها نشان می‌دهد که ترامپ هیچ تفاوتی با یک “گردن‌کلفت بی‌شخصیت” ندارد. از زمان روی‌کار آمدن ترامپ، مقامات حزب کومونیست حاکم در چین از بحرانی سیستماتیک یاد می‌کند که دموکراسی‌های جهان غرب با آن مواجه‌اند و خود را به دلیل برتری سیستم اقتدارگرایی در چین تحسین می‌کنند.

ترامپ همچنین تهدید کرده است که مواضعی به سخت علیه اقدامات مبادلاتی “ناعادلانه” چین اتخاذ خواهدکرد؛ تهدیدی که موجب خشم پکن شده است.

اظهارات هی‌فان در حالی مطرح می شود که قضات در چین از سوی کنگره ملی خلق انتخاب شده و وظیفه‌شان بررسی رعایت قوانین حزب کومونیسم درکشور است نه بررسی حدود قدرت این حزب.

انتهای پیام

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات