ساعت: ۱۰:۴۱ منتشر شده در مورخ: بهمن ۱۷ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 9893
7
مارین لوپن، کاندیدای راست افراطی فرانسه برنامه خود را برای آینده فرانسه منتشر کرد. وی با شعار "ساخت فرانسه" (Made in France) شهروندان فرانسوی را در خط مقدم برای دریافت خدمات دولتی قرار داد و وعده داد که این کشور را از قوانین دست و پاگیر اتحادیه اروپا رها کند.

به گزارش سناباد نیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بر اساس برنامه لوپن، فرانسه خود می‌تواند از مرزهایش محافظت کند، از پول فرانک به جای یورو استفاده کرده و تحت برنامه رهبر جبهه ملی فرانسه از خود دفاع کند. این حزب با تدوین سیاست ” اولویت ملی”، شهروندان فرانسوی را در بهره‌مندی از خدمات دولتی مانند مسکن عمومی در اولویت قرار داده است.

لوپن امیدوار است که تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا باعث تقویت روحیه رای دهندگان پوپولیستی در فرانسه شود.

حزب پوپولیست و راستگرای “جبهه ملی” فرانسه با برنامه خروج از اتحادیه اروپا، “فرگزیت”، وارد کارزار انتخاباتی شده است و مارین لوپن خواهان محدودیت برای مهاجرت و لغو پیمان شینگن است.

وی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد: اکنون همه جهان نسبت به آنچه که ما در طول چند سال گذشته گفته‌ایم، هوشیار شده‌اند.

هم چنین ژان-لین لاکاپل، یکی از اعضای این حزب راست افراطی اعلام کرد: برای اولین بار ما برای دستیابی به اهداف خود تا بدین حد نزدیک شده‌ایم.

لوپن مدل اقتصاد لیبرال، مرزهای باز و مهاجرت گسترده را در مقوله جهانی سازی رد می‌کند. به نظر او، مهاجران شغل‌ها را از فرانسوی‌ها می‌گیرند و خطر تروریسم را در این کشور افزایش داده و هویت فرانسه را می‌دزدند.

لوپن در برنامه خود بر خروج فرانسه از ناتو تاکید کرده و دیگر نمی‌خواهد در این کشور پول رایج یورو باشد و در اتحادیه اروپا حضور داشته باشد.

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها رقابت اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری امسال فرانسه میان مارین لوپن و امانوئل ماکرون خواهد بود.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مارین لوپن در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه بیش از ۲۵ درصد آرا را به خود اختصاص خواهد داد و به همین دلیل در جایگاه اول قرار دارد و ماکرون در جایگاه دوم خواهد بود اما به اعتقاد تحلیلگران، لوپن در دور دوم انتخابات شکست خواهد خورد.

لوپن اعلام کرده که در صورت پیروزی در انتخابات، در زمینه خروج فرانسه از اتحادیه اروپا رفراندومی برپا خواهد کرد. دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه ۲۳ آوریل و دور دوم آن ۷ مه ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد.

در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، بنوآ آمون، نامزد حزب سوسیالیست و فرانسوا فیون، نامزد حزب راست میانه جمهوری‌خواهان نیز شرکت خواهند داشت .بنا بر نظرسنجی‌ها، شانس سوسیالیست‌ها در انتخاباتی آتی بسیار کم است.

فرانسوا فیون نیز در حال حاضر به دلیل پرونده اشتغال دروغین همسر و فرزندانش به شدت مورد انتقاد است. فیون متهم است به واسطه این که همسرش مشاور پارلمانی او بوده، مبالغ گزافی به او پرداخته است. به گفته مقامات قضایی او همچنین ٨٠ هزار دلار به دو پسرش پرداخت کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات