ساعت: ۱۰:۴۲ منتشر شده در مورخ: بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 9924
3
یک منبع آگاه از مشارکت اردن در مذاکرات فنی آستانه درباره بحران سوریه خبر داد.

به گزارش سناباد نیوز، به نقل از روسیاالیوم، یک منبع آگاه روز یکشنبه گفت که اردن در مذاکرات فنی آستانه درباره سوریه که با حضور کارشناسانی از روسیه، ترکیه، ایران و استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

پیش از این دولت قزاقستان از آغاز ورود نمایندگان کشورهای شرکت کننده در نشست آستانه که قرار است روز دوشنبه برگزار شود، خبر داده بود.

انور ژانیاکف رئیس دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه قزاقستان گفت: قرار است نشست اعضای گروه کار مشترک شامل نمایندگانی از سه کشور ناظر بر آتش‌بس در سوریه در آستانه برگزار شود.

در تاریخ ۲۴-۲۳ ژانویه سال جاری میلادی در پایتخت قزاقستان برای نخستین بار، مذاکرات مستقیمی بین گروه‌های مسلح مخالف در سوریه و نمایندگان دولت سوریه با میانجیگری روسیه، ایران و ترکیه (سه کشور ضامن صلح در سوریه) برگزار شد که به امضای بیانیه پایانی در مورد حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران سوریه و توافق طرفین برای ادامه مذاکرات در این راستا انجامید. اعضای شورای امنیت سازمان ملل این بیانیه را تصویب کرده و این رایزنی‌ها را گام مهمی برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه ارزیابی کردند.

سازمان ملل متحد در حال حاضر در حال فراهم سازی مقدمات دور بعدی مذاکرات بین سوری‌ها در ژنو است.

هر چند “استفان دی میستورا” نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در پایان مذاکرات آستانه گفته بود که این مذاکرات در تاریخ ۸ فوریه انجام خواهد شد، ولی این گفتگوها به ۲۰ فوریه (دوم اسفند) موکول شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات