ساعت: ۰۹:۰۴ منتشر شده در مورخ: بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 9948
2
پارلمان رژیم صهیونیستی لایحه جنجالی قانونی شمردن مصادره اراضی فلسطینیان در کرانه باختری را تصویب کرد.

به گزارش سناباد نیوز، به نقل از هاآرتص، پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)، شامگاه دوشنبه لایحه قانونی شمردن ساخت خانه‌ها، که بروی املاک شخصی فلسطینی‌ها ساخته می‌شود را در مرحله دوم و سوم خود به تصویب رساند.

این قانون حدود ۴ هزار خانه را بروی املاک خصوصی فلسطینی‌ها «قانونی» کرده و همچنین به ساخت و سازها در شهرک‌های موجود نیز شتاب بیشتری خواهد داد.

طبق این گزارش، ۶۰ تن از نمایندگان کنست به قانونی کردن خانه‌های ساخته شده بروی املاک غصبی خصوصی فلسطینی‌ها رای موافق داده و ۵۲ نماینده با آن مخالفت کردند.

به موجب این قانون، رژیم صهیونیستی اراضی اختصاصی فلسطینیان در کرانه باختری را مصادره کرده و آنها را به عنوان شهرک‌های صهیونیست‌نشین قلمداد می‌کند و در صورتی‌که مالکیت صاحبان اصلی این زمین‌ها به اثبات برسد، ۱۲۵ برابر ارزش این زمین‌ها به آن‌ها غرامت پرداخت می‌شود و بدین‌گونه اراضی مذکور جزو املاک تحت تصرف رژیم صهیونیستی تا زمان توافق بر سر مسائل نهایی محسوب خواهد شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش از این رای‌گیری، در لندن گفته بود، آگاه است که نتیجه نشست کنست، بر مناسبات خارجی اسرائیل اثرات عمیقی دارد و او پیشاپیش دولت آمریکا را از آن باخبر کرده است.

فلسطینی‌ها و جامعه جهانی پیش‌تر نسبت به تصویب چنین قانونی به اسرائیل هشدار داده بودند.

تشکیلات خودگردان فلسطینی در نخستین واکنش خود تاکید کرد، این قانون کنست با قطعنامه ۲۳۳۴ که ماه گذشته در شورای امنیت در محکومیت شهرک‌سازی‌های اسرائیلی به تصویب رسید، مغایرت دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات