ساعت: ۱۰:۳۸ منتشر شده در مورخ: بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 9918
1
با گذشت ۶۸۰ روز از جنگ عربستان و متحدانش علیه یمن، ۱۲ هزار نفر از شهروندان یمنی قربانی و حدود ۲۰ هزار نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش سناباد نیوز، به نقل از پایگاه خبری العهد، در آستانه ورود به دومین سال تجاوزگری عربستان به یمن و گذشت ۶۸۰۰ روز از آغاز این تجاوزگری، مرکز حقوقی حقوق بشر و توسعه در تازه ترین گزارش خود آورده است که ۱۱۹۲۹ شهروند یمنی از جمله ۴۳۹۸ زن و کودک شهید و ۱۹۸۸۵ نفر از جمله ۴۲۷۲ کودک و زن زخمی شده اند.

این گزارش افزود: تا این ساعت، ۱۵ فرودگاه، ۱۴ بندر، ۲۷۴ مخزن و شبکه آبرسانی، ۱۵۹ پست و شبکه برق، ۲۶۷ کارخانه و کارگاه، ۳۰۸ مرکز پخش فرآوردهای سوختی و ۳۲۳ تانکر سوخت رسان در یمن هدف بمباران جنگنده های ائتلاف سعودی قرار گرفته‌اند.

علاوه بر این، جنگنده های ائتلاف سعودی ۵۴۵۷ تاسیسات تجاری، ۶۵۳ سیلوی مواد غذایی، ۵۰۰ خودروی حمل مواد غذایی، ۵۲۸ مجتمع تجاری، ۱۹۶ مرکز پرورش طیور و حشام، ۲۴۹۷ وسیله نقلیه و ۱۵۰۸ مزرعه کشاورزی را بمباران کرده‌اند.

این جنگنده ها به همراه واحدهای توپخانه متجاوزان سعودی ۳۱۹ پست و شبکه مخابراتی، ۱۴۸۹ جاده و پل، ۱۵۹۵ تاسیسات دولتی، ۲۶۹ بیمارستان و مرکز بهداشتی، ۱۱۱ تاسیسات دانشگاهی و ۷۵۱ مدرسه و انستیتو را در یمن هدف قرار داده‌اند.

در همین مدت، ۴۰۱۸۳۱ خانه به طور کامل منهدم یا به صورتی آسیب دیده است که دیگر قابل سکونت نیست.

۷۰۵ مسجد، ۲۱۲ مرکز پزشکی، ۲۰۵ بنای تاریخی، ۱۰۱ ورزشگاه و تاسیسات ورزشی و ۲۵ مرکز رسانه ای نیز در یمن بمباران شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات