ساعت: ۱۳:۴۲ منتشر شده در مورخ: دی ۷ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 8926
4
بعد از افشای فساد رئیس جمهور کره جنوبی در اداره امور حکومتی و رای پارلمان برای استیضاح وی، 29 نفر از اعضای حزب حاکم این کشور، آن را ترک کرده و خبر از تشکیل حزب جدید دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حداقل ۲۹ نفر از نمایندگان پارلمان و عضو حزب سائنوری کره جنوبی روز سه‌شنبه (امروز) خبر دادند که از این حزب جدا می‌شوند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی خبر داد، ۲۹ نفر از اعضای حزب حاکم کره جنوبی که مخالف پارک گئون هی رئیس جمهور این کشور هستند، با جدا شدن از این حزب خبر دادند حزب سیاسی تازه‌ای به راه خواهند انداختم.

این افراد گفته‌اند، حزب سیاسی جدید را روز ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ تشکیل می‌دهند تا برای انتخابات آتی ریاست جمهوری آماده شوند و امیدوراند بان کی-مون دبیر کل سابق سازمان ملل که اول سال جاری میلادی به کشورش کره جنوبی بازمی‌گردد، به حزب آنان ملحق شود.

این گروه بعد از جدایی از حزب سائنوری گفتند، کسانی که به پارک وفادار بودند، ارزش های واقعی محافظه‌کاری را فراموش کردند و در نتیجه اعتماد مردم را از دست دادند.

جدا شدن این تعداد از اعضای حزب، سائنوری را به دومین حزب بزرگ کره جنوبی تنها با ۹۹ کرسی در پارلمان، تقلیل داد و اکنون حزب اپوزیسیون دموکرات ۱۲۱ کرسی را در پارلمان در اختیار گرفته است.

بعد از آنکه رسوایی خانم رئیس جمهور و اجازه نفوذ به دوستان غیردولتی‌اش در امور حکومتی و اقتصادی فاش شد، شورش‌های زیادی علیه وی به راه افتاد.

پارلمان کره جنبوی ماه گذشته رای به استیضاح رئیس جمهور داد و تعداد زیادی از مشاوران و اعضای کابینه از سمت خود کناره‌گیری کردند. اگر دادگاه قانون گذار کره جنوبی استیضاح رئیس جمهور را بپذیرد، انتخابات زودهنگام در این کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
ارسال نظر
نظرات